Czym są ceny transferowe?

Czym są ceny transferowe?

Ceny transferowe stosowane są tylko w pewnych typach transakcji. Większość osób nawet nie wie, że takie ceny istnieją. Spróbujmy dowiedzieć się czym one są.

Jakie ceny uważane są za transferowe?

Ceny transferowe używane są w transakcji, których dokonywane są powiązane ze sobą podmioty. Ceny transferowe bardzo często stosowane są w przypadku transakcji, których dokonują podmioty należące do tej samej grupy kapitałowej.

O cenach transferowych mówi się także w stosunku do tych transakcji, które dokonywane są między podmiotami, z których przynajmniej jeden ma siedzibę w raju podatkowym. Podmioty, które dokonują transakcji z wykorzystaniem cen transferowych obowiązują pewne limity transakcyjne. Jeśli zostaną one przekroczone, należy je udokumentować. Przedsiębiorcy, którzy nie dopełnią tego obowiązku poniosą odpowiedzialność karno-skarbową.

W jaki sposób uniknąć tych sankcji?

Sankcje karno-skarbowe, które grożą za niedopełnienie obowiązku dokumentowania cen transferowych są bardzo dotkliwe. Dokumentacja cen transferowych jedną z usług, które świadczą biura cen transferowych oraz rachunkowe. Dokumentacja cen transferowych przygotowywana jest rzetelnie i terminowo. Dodatkowo biuro oferuje także doradztwo prawne. W zakresie usług biura znajduje się również doradztwo podatkowe. Wyraźnie pokazuje to, że usługi świadczone są w kompleksowy sposób.

Doradztwo podatkowe to jedna z usług świadczonych przez biura rachunkowe. Zatrudniają one wysokiej klasy pracowników, których specjalnością jest dokumentacja cen transferowych oraz doradztwo prawne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *