Kilka słów o makijażu permanentnym

makijaż

Makijaż permanentny bardzo często porównywany jest z tatuażem. Tatuaż jest jednak trwały, efekt makijaży permanentnego utrzymuje się maksymalnie 5 lat.

Makijaż permanentny Poznań: dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

Makijaż permanentny wykonywany jest przy użyciu roślinnych barwników, są to barwniki całkowicie bezpieczne. Może być wykonanych na brwiach, ustach, oczach. Po wykonaniu makijażu permanentnego nadal trzeba używać tradycyjnych kosmetyków do makijażu: tuszu do rzęs, różu i pudru. Więcej o makijażu permanentnym można przeczytać w naszym artykule „Co to jest makijaż permanentny?”. Makijaż permanentny brwi to rozwiązanie nie tylko dla kobiet, które chcą mieć perfekcyjny kształt brwi. Bardzo często decydują się na niego kobiety, które utraciły brwi na skutek chorób czy chemioterapii. Makijaż permanentny brwi i ust jest bezbolesny, wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Trwały efekt zapewnia wykonanie serii dwóch zabiegów. Jeżeli paniom zależy na tym, aby makijaż utrzymał się do pięciu lat, powinny raz w roku zgłaszać się na zabieg dołożenia barwnika.

Makijaż permanentny Poznań: gdzie wykonać?

Zabieg będzie całkowicie bezpieczny pod warunkiem, że zostanie wykonany w sprawdzonym gabinecie kosmetycznym przez doświadczoną linergistkę. Profesjonalistka nie zapomni o przeprowadzeniu wywiadu z klientką. Są bowiem przeciwwskazania wykluczające możliwość wykonania trwałego makijażu. Należy do nich między innymi opryszczka, ciąża, cukrzyca.

Makijaż permanentny wykonany w renomowanym gabinecie kosmetycznym daje naprawdę świetny efekt.