Leczenie niepłodności lekami

Leczenie niepłodności lekami

Jedną z najgorszych informacji, jakie może usłyszeć kobieta, jest to, że kwalifikuje się na leczenie niepłodności. Z reguły podejrzenie diagnozy powstaje w wyniku kilku nieudanych prób zajścia w ciążę, które podjęto przez rok lub dłużej. Jednak leczenie niepłodności może dziś być niezwykle skuteczne.

Statystyki i diagnoza niepłodności

Według statystyk 10-15% rodzin jest pozbawionych możliwości posiadania dzieci i kwalifikuje się na leczenie niepłodności. W 40% przypadków jest to „wina” mężczyzny (impotencja, słaba jakość wytrysku itp.). W pozostałych 60% problemem są reakcje organizmu kobiety. Leczenie niepłodności Warszawa może być związane ze zdrowiem obojga małżonków, dlatego każdy partner powinien zostać zbadany. Po ustaleniu przyczyn, które spowodowały ten lub inny rodzaj niepłodności, możesz wybrać odpowiednią taktykę jej leczenia. Leczenie niepłodności Poznań obejmuje stosowanie leków i leczenie niepłodności Białystok za pomocą metod chirurgicznych.

Leki na niepłodność

Leczenie niepłodności Szczecin lekami ma naturę hormonalną. W przypadku niepłodności hormonalnej, gdy nie ma zrostów w jajowodach, stosuje się terapię lekową w celu wyeliminowania zaburzeń hormonalnych. Leczenie niepłodności Katowice prowadzi się za pomocą następujących leków zawierających substancję czynną: Cytrynian klomifenu (clomid) – powoduje owulację, pośrednio zwiększając produkcję hormonów folikulotropowych (FSH) przez przysadkę mózgową. Jest zalecany, jeśli występują problemy z jajnikami (na przykład jajnik policystyczny), aby zwiększyć liczbę jednocześnie rosnących pęcherzyków i jaj. Gonadotropiny moczowe (HMG) – połączenie hormonów przedniego płata przysadki mózgowej (FSH i hormonu luteinizującego (LH)), uzyskiwane przez oczyszczenie moczu kobiet po menopauzie.