Materac dla dziecka: wypełnienie

jaki materac dla dziecka do łóżeczka

Każda mama doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest właściwe żywienie dziecka. Niestety, nie każda ma taką samą wiedzę, jeśli chodzi o materace dla dzieci. Tymczasem okazuje się, że dobrze dobrany materac do łóżeczka zapewnia dziecku zdrowy, niezakłócony sen, a jednocześnie skutecznie zapobiega powstawaniu wad postawy. Wśród cech materaca, które należy wziąć pod uwagę przy jego kupnie, znajduje się między innymi wypełnienie. Przyjrzyjmy się bliżej rodzajom wypełnień stosowanych w oferowanych obecnie materacach dla dzieci.

Zachowywanie kształtu

Bardzo ważną cechą, którą powinny posiadać dobre materace dla dzieci jest nie dopasowywanie się do ciała dziecka. Materac powinien zapewniać odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Należy pamiętać, że układ kostno – mięśniowy dopiero rozwija się i w tym okresie jest bardzo podatny na powstawanie rozmaitych nieprawidłowości. Źle dobrany materac może skutkować poważnymi problemami w przyszłości.

Rodzaje wypełnień stosowanych obecnie

W sklepach można znaleźć materace dla dzieci:

  • sprężynowe;
  • lateksowe;
  • wypełnione pianką poliuretanową;
  • wypełnione pianką wysoko-elastyczną.

Sprężynowe materace dla dzieci to modele najbardziej klasyczne. Ich plusem jest to, że nie zmieniają swojego kształtu. Oznacza to, że dla dziecięcego kręgosłupa stanowią bardzo solidne podparcie. Warunek jest jednak jeden: postawić trzeba na naprawdę dobry materac. Materace dla dzieci lateksowe również nie odkształcają się. Niestety, mogą prowadzić do reakcji alergicznych.

Jeśli materace dla dzieci Cię zainteresowały, chcesz poczytać na ich temat więcej, odsyłamy do naszego innego artykułu.