Materace dla dzieci: pokrowiec

jaki materac dla dziecka do łóżeczka

Wybierając materace dla dzieci, wielu rodziców zapomina, jak istotny wpływ wywierają one na kręgosłup młodego człowieka. Źle dobrany materac może skutkować poważnymi wadami postawy i koniecznością uczęszczania na gimnastykę korekcyjną w przyszłości. Istotne w przypadku materaców dla dzieci jest wypełnienie. Warto jednak zwrócić uwagę również na pokrowiec. Jaki pokrowiec powinny mieć materace dla dzieci?

Materiał

Idealny materac dla dziecka wykonany jest z tkaniny gwarantującej cyrkulację powietrza. Stawiając na taki, możemy być pewni, że materac nie będzie prowadził do nadmiernego pocenia się naszej pociechy. Pokrowiec może być uszyty zarówno z materiału naturalnego, jak i sztucznego. Liczą się właściwości termoregulacyjne. Warto pamiętać, że wszystkie materace dla dzieci, które posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka wykonane są właśnie z takich tkanin.

Pikowanie

Materace dla dzieci nie powinny być pikowane zbyt głęboko. Najlepiej, aby pokrowiec był gładki. Wówczas jest idealnie równy. Wybierając materac dla malucha, koniecznie trzeba sprawdzić czy pokrowiec zapinany jest na zamek i nie ma trudności z jego zdjęciem. Trzeba go bowiem regularnie prać. Jeśli postawimy na naprawdę dobry materac, nie musimy obawiać się, że po praniu pokrowiec zmieni rozmiar. Warto zaopatrzyć się również w specjalną nakładkę na materac. 

Rodzice, których interesują materace dla dzieci odsyłamy do naszego innego artykułu na ten temat – „Jaki materac dla dziecka do łóżeczka?”. Podpowiadamy w nim co uwzględnić, wybierając materac dla malucha.