Nowe mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto?

Nowe mieszkanie od dewelopera - dlaczego warto?

Każda osoba zastanawiająca się nad zakupem mieszkania ma do wyboru dwie podstawowe opcje – jego zakup na rynku pierwotnym lub wtórnym. Argumenty przemawiające na rzecz jednego lub drugiego rozwiązania są bardzo różne, ale to nowe mieszkania Poznań centrum cieszą się większym zainteresowaniem. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż właśnie takie rozwiązanie posiada bardzo wiele zalet. Wśród tych najważniejszych można wymienić co najmniej kilka.

Po pierwsze – większy wybór

Jedną z podstawowych zalet zakupu nowego mieszkania w Poznaniu jest większa swoboda wyboru co do rodzaju mieszkania i dzielnicy, w której ma się ono znajdować. W przypadku rynku wtórnego kupuje się określone mieszkanie umiejscowione w określonym miejscu miasta. W przypadku dewelopera sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Po pierwsze – to klient decyduje, jakie mieszkanie chce kupić (i to zarówno pod względem metrażu, jak i rozmieszczenia pomieszczeń, ich ilości i wielkości).

Po drugie – klient ma możliwość wyboru dzielnicy. Dlaczego? Otóż zdecydowana większość deweloperów posiada mieszkania na sprzedaż zlokalizowane w różnych dzielnicach. I to jest ogromny plus, gdyż jedna osoba marzy o nowym mieszkaniu w centrum Poznania, a inna chce zamieszkać na jego obrzeżach. Zatem zakup mieszkania u dewelopera daje dużo swobody w podejmowaniu takich decyzji. 

Po drugie – swoboda w urządzaniu

Drugą zaletą zakupu mieszkania na rynku pierwotnym jest możliwość wykończenia i urządzenia mieszkania od samych podstaw. Dzięki temu można stworzyć swój prywatny azyl w zgodzie z własnymi potrzebami i upodobaniami. Co więcej – pewne elementy można już wprowadzić na etapie budowy, a inne po otrzymaniu kluczy.

Zakup nowego mieszkania umożliwia urządzenie go w konkretnym stylu czy standardzie (co jest utrudnione w przypadku mieszkania z rynku wtórnego). Inne zalety zakupu mieszkania u dewelopera to ułatwienia finansowe, gwarancja, większa wartość mieszkania czy brak podatku. To wszystko sprawia, iż właśnie taka opcja wydaje się być dużo bardziej atrakcyjniejsza.