Zasady zabezpieczenia samochodu

Choć wedle wszelkich dostępnych statystyk, liczba skradzionych aut w Polsce znacząco spadła, to nadal wielu ich użytkowników dba o prawidłowe zabezpieczenie przed kradzieżą swojego samochodu. Postaramy się w tym krótkim tekście wyjaśnić, jakie jest najlepsze zabezpieczenie samochodu.

Zasada zabezpieczenia samochodu

Skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą to stan, w którym złodziej, nawet jeśli uda mu się otworzyć samochód, nie będzie w stanie ruszyć nim z miejsca. Takie zabezpieczenie auta wymaga od nas zadbania, aby kluczowe funkcje samochodu, stały się dla złodzieja niedostępne.

Zabezpieczenie samochodu może też działać na zasadzie spowolnienia czynności potencjalnego złodzieja i sprawić, że kradzież pojazdu będzie na tyle ryzykowna, że ten odstąpi od niej, orientując się jakie zabezpieczenie auta w tym konkretnym przypadku występuje.

Blokady i alarmy

Najpopularniejsze zabezpieczenie przed kradzieżą, z jakim możemy się współcześnie spotkać, to oczywiście alarmy samochodowe. Zabezpieczenie auta w ten sposób pozwala nam nie tylko dowiedzieć się natychmiast, że nasz pojazd jest kradziony, ale też dostawać informacje bezpośrednio za pośrednictwem telefonu, że z naszym samochodem dzieje się coś złego. Inne zabezpieczenie samochodu to oczywiście popularne i znane blokady.

Zakłada się je na kierownicę bądź na skrzynie biegów, która do czasu zdjęcia blokady pozostaję na biegu wstecznym.  W obu tych przypadkach mają za zadanie nie dopuścić do uruchomienia samochodu lub spowodowania, że poruszanie się nim będzie po prostu niemożliwe.