Przepisy – namiotowe hale stałe
Wystarczy spojrzeń na prężnie rozwijające się firmy, aby stwierdzić, że producent hal namiotowych w dzisiejszych czasach nie może odgonić się od zleceń. Wytrzymałe i wysokiej jakości konstrukcje, przystosowane objętościowo do potrzeb konkretnego klienta, są idealną alternatywą dla ceglanych, drogich budynków.
Hale namiotowe świetnie spisują się nie tylko w roli magazynów, a ich zastosowanie doceniane jest przez przedsiębiorstwa z różnych branży. O jakie zatem zadbać dokumenty, by ta unikalna konstrukcja mogła stać na wyznaczonym gruncie na stałe? Przekonasz się o tym podczas lektury poniższego tekstu.
Plik dokumentów – nie możesz o nim zapomnieć
Hala namiotowa może być zarówno tymczasowa (będzie znajdowała się w danym miejscu nie dłużej niż 180 dni), jak i osadzona na stałe. W tym drugim wypadku trzeba koniecznie zatroszczyć się o niezbędne pozwolenie na budowę.
Aby je uzyskać należy w tym wypadku udać się do odpowiedniego urzędu i tam złożyć wniosek, do którego powinno się załączyć:
- projekt architektoniczno-budowlany – producent hal namiotowych, przyjmując konkretne zlecenie, musi go wykonać w oparciu o wytyczne swojego zleceniodawcy,
- przygotowany projekt zagospodarowania terenu, jak i projekty branżowe,
- wszelkie wypisy, jak i wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego,
- ponadto dokumenty, gdzie zawarte zostały wszelkie uzgodnienia, dotyczące warunków dostawy mediów.
O czym jeszcze nie można zapomnieć
Gdy wybierze się już teren, gdzie będzie stała hala namiotowa, nie można również zapomnieć o tym, by:
- dokładnie sprawdzić stan całego obszaru oraz jego uzbrojenie,
- precyzyjnie zaplanować infrastrukturę, np. drogi dojazdowe do konkretnego obiektu,
- profesjonalista zweryfikował dokładnie grunt pod powstające hale namiotowe.
Jak widać takim inwestycjom należy poświęcić sporo czasu i cierpliwości, zwłaszcza w obszarze niezbędnej dokumentacji. Koszty i ceny jednak nie kłamią – ustawienie takich konstrukcji jest znacznie szybsze i tańsze, w przeciwieństwie do standardowych budynków.
Dlatego też producent hal namiotowych, na usługi którego zdecyduje się dana firma, powinien posiadać spore doświadczenie w swoim fachu, by jego produkt mógł być niezawodny na przestrzeni wielu lat.