Przepisy – namiotowe hale stałe

Przepisy - namiotowe hale stałe

Wystarczy spojrzeń na prężnie rozwijające się firmy, aby stwierdzić, że producent hal namiotowych w dzisiejszych czasach nie może odgonić się od zleceń. Wytrzymałe i wysokiej jakości konstrukcje, przystosowane objętościowo do potrzeb konkretnego klienta, są idealną alternatywą dla ceglanych, drogich budynków.

Hale namiotowe świetnie spisują się nie tylko w roli magazynów, a ich zastosowanie doceniane jest przez przedsiębiorstwa z różnych branży. O jakie zatem zadbać dokumenty, by ta unikalna konstrukcja mogła stać na wyznaczonym gruncie na stałe? Przekonasz się o tym podczas lektury poniższego tekstu. 

Plik dokumentów – nie możesz o nim zapomnieć 

Hala namiotowa może być zarówno tymczasowa (będzie znajdowała się w danym miejscu nie dłużej niż 180 dni), jak i osadzona na stałe. W tym drugim wypadku trzeba koniecznie zatroszczyć się o niezbędne pozwolenie na budowę.

Aby je uzyskać należy w tym wypadku udać się do odpowiedniego urzędu i tam złożyć wniosek, do którego powinno się załączyć: 

  • projekt architektoniczno-budowlany – producent hal namiotowych, przyjmując konkretne zlecenie, musi go wykonać w oparciu o wytyczne swojego zleceniodawcy,
  • przygotowany projekt zagospodarowania terenu, jak i projekty branżowe, 
  • wszelkie wypisy, jak i wyrysy z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, 
  • ponadto dokumenty, gdzie zawarte zostały wszelkie uzgodnienia, dotyczące warunków dostawy mediów. 

O czym jeszcze nie można zapomnieć

Gdy wybierze się już teren, gdzie będzie stała hala namiotowa, nie można również zapomnieć o tym, by:

  • dokładnie sprawdzić stan całego obszaru oraz jego uzbrojenie,
  • precyzyjnie zaplanować infrastrukturę, np. drogi dojazdowe do konkretnego obiektu, 
  • profesjonalista zweryfikował dokładnie grunt pod powstające hale namiotowe.

Jak widać takim inwestycjom należy poświęcić sporo czasu i cierpliwości, zwłaszcza w obszarze niezbędnej dokumentacji. Koszty i ceny jednak nie kłamią – ustawienie takich konstrukcji jest znacznie szybsze i tańsze, w przeciwieństwie do standardowych budynków.

Dlatego też producent hal namiotowych, na usługi którego zdecyduje się dana firma, powinien posiadać spore doświadczenie w swoim fachu, by jego produkt mógł być niezawodny na przestrzeni wielu lat.