Na co zwracać uwagę wybierając biustonosz ślubny?

Na co zwracać uwagę wybierając biustonosz ślubny?

Wybór sukni ślubnej jest czynnością, której zwykle poświęcamy wiele czasu. Mamy świadomość tego, jak jest ważny i jak wiele aspektów należy mieć na uwadze podczas jego dokonywania. Bardzo często okazuje się jednak, że znalezienie idealnej kreacji stawia przed nami jeszcze jedno wyzwanie. Stanik ślubny potrafi być przecież nie mniej istotny niż sama suknia.

Stanik do ślubu i jego rola

Biustonosz ślubny ma do spełnienia przynajmniej kilka funkcji, a opinie dotyczące tego, że jest nie mniej istotny niż sukienka, nie wydają się wcale przesadzone. Na pierwszy plan wysuwa się to, że musi on wyeksponować piersi, powinien przy tym zrobić to w sposób naturalny. Biust ma przyciągać wzrok, nie może być jednak ważniejszy od sukienki, która go ukrywa. Oczywiście, biustonosz do sukni ślubnej powinien też pasować do niej kompozycyjnie. Jeśli istnieje taka możliwość, może być utrzymany w takim samym kolorze, za dość bezpieczne rozwiązania uważane są jednak również staniki cieliste.

Gdy chcemy pokazać plecy

Wybór odpowiedniego stanika nabiera na znaczeniu przede wszystkim wtedy, gdy decydujemy się na suknię odsłaniającą plecy. W takim przypadku tradycyjne modele nie sprawdzają się, ich miejsce zajmuje zaś biustonosz samonośny. Dziś producenci bielizny proponują nam szeroki wybór rozwiązań tego typu. Nie oznacza to jednak wcale, że dopasowanie stanika do naszych potrzeb jest proste. Biustonosz do sukni ślubnej bez pleców nie powinien być ani za duży, ani za mały. Jeśli nie dopasujemy rozmiaru do naszych potrzeb sprawimy, że będzie wizualnie odznaczał się na tle sukni. Co więcej, błąd w tym zakresie może wpłynąć nie tylko na wygląd, ale i na samopoczucie Panny Młodej przez cały czas obawiającej się, że stanik zsunie się z klatki piersiowej niszcząc kreację.