Powietrzne pompy ciepła – podstawowe zalety

Powietrzne pompy ciepła - podstawowe zalety

W ciągu kilku ostatnich lat bardzo mocno wzrosła nasza świadomość ekologiczna. Dlatego też coraz więcej osób stara się żyć w zgodzie z ekologią i poszanowaniem dla środowiska naturalnego. Jednym z podstawowych sposobów na zadbanie o naturę jest wykorzystywanie do ogrzewania ekologicznych źródeł ciepła. Do jednych z nich niewątpliwie należą powietrzne pompy ciepła, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż takie urządzenia charakteryzują się wieloma zaletami.

Niższe koszty eksploatacji

Wśród największych zalet, jakimi charakteryzują się pompy ciepła powietrzne jest zdecydowanie niższy koszt eksploatacji niż w przypadku posiadania kotła gazowego. Według wyliczeń dzięki zamontowaniu takiej pompy można obniżyć koszty eksploatacji nawet o 50%. Dodatkowo ich całościowa instalacja jest zazwyczaj niższa niż w przypadku kotła na paliwo stałe. W tym przypadku odchodzi koszt komina, instalacji, kotłowni czy magazynu opału. A do tego wszystkiego można uzyskać dofinansowanie z budżetu państwa lub z budżetu Unii Europejskiej.

Zapewnienie komfortu cieplnego

Pompy ciepła powietrze woda posiadają niezwykle ważną zaletę – a mianowicie zapewniają możliwie najwyższy komfort ciepła. W połączeniu z ogrzewaniem podłogowym lub ściennym zapewniają wysoki poziom ciepła w budynku, a w okresie letnim mogą chłodzić pomieszczenia bardzo małym kosztem (dzięki tak zwanemu ogrzewaniu pasywnemu).

Dbanie o środowisko naturalne

Powietrzne pompy ciepła dbają o środowisko naturalne, gdyż są bardzo ekologiczne. Z jednej strony urządzenie to nie emituje żadnych spalin (w postaci dymu, popiołu i innych szkodliwych substancji), a dodatkowo wykorzystuje energię odnawialną.

Czym jeszcze wyróżniają się pompy ciepła powietrzne? Są bezpieczne, trwałe, niezawodne, proste w obsłudze i ciche. Dodatkową podnoszą wartość finansową budynku. Dlatego też warto zastanowić się nad ich zamontowaniem. Duży wybór tych urządzeń posiada niemal każda hurtownia pomp ciepła.