Co to jest wioślarz treningowy?

Co to jest wioślarz treningowy?

Ta dość skomplikowana nazwa, jaką nosi zwykły wioślarz do ćwiczeń, nie wiele mówi osobom początkującym. Zwykle gdy zaczynamy ćwiczenia, mamy do czynienia po raz pierwszy z urządzeniami wioślarskimi, nie znamy fachowego nazewnictwa.

Ergometr wioślarski to urządzenie do wykonywania ćwiczeń aerobowych górnych partii ciała, do jakich zalicza się przede wszystkim klatkę piersiową, ramiona oraz górny odcinek kręgosłupa. Ćwiczenia na tym sprzęcie nie należą do najłatwiejszych, mimo to warto spróbować swoich sił, aby nabyć niezbędną kondycję. Dzięki ćwiczeniom na wioślarzu można uzyskać nie tylko dobrą kondycję, ale również dobrze wymodelowaną sylwetkę.

Jakie ćwiczenia na ergometrze wioślarskim?

Jak sama nazwa wskazuje, wioślarze treningowe to odpowiednik trenowania za pomocą tradycyjnych wioseł. Oczywiście w ten sposób trenują tylko wioślarze, natomiast wszyscy inni, którzy nie uprawiają sportu jakim jest wioślarstwo, a marzą o idealnej sylwetce, powinni wybrać ergometr wioślarski. Warto tutaj dodać, że wioślarz magnetyczny można także postawić w domu bądź w garażu i korzystać z niego zawsze wtedy kiedy mamy na to ochotę, bez konieczności zapisywania się na siłownię.

Postaw na trening w domu z wioślarzem treningowym

Wybierając wioślarz treningowy, jako główne urządzenie do ćwiczeń w domu, stawiamy na samodyscyplinę i nastawienie na wzmocnienie górnych partii ciała. Mimo że ergometr wioślarski nie jest znany pod ta nazwą, jest dość popularnym urządzeniem do ćwiczeń, stosowanym zarówno w domach jak i na siłowniach. Dzięki niemu można osiągnąć naprawdę dobrą kondycję i wyjątkowo wzmocnić górne partie ciała. W połączeniu z innymi ćwiczeniami, kondycja każdego z nas będzie na wysokim poziomie.