Jaki sprzęt treningowy wybrać?

Jaki sprzęt treningowy wybrać?

Kiedy stoimy przed wyborem konkretnego urządzenia do ćwiczeń, mamy do dyspozycji ergometr wioślarski oraz orbitrek. To najpopularniejsze urządzenia, spotykane na siłowniach, ale i w domach, gdzie często samodzielnie tworzymy przestrzeń do ćwiczeń.

Zastanówmy się co zatem jest lepsze. Czy warto wybrać tradycyjny orbitrek czy zwrócić uwagę jakie cechy szczególne mają wioślarze treningowe i dlaczego są lepsze od innych urządzeń do ćwiczeń. A może oba urządzenia mają ważne cechy charakterystyczne i powinny znaleźć się w naszej domowej siłowni?

Jakie partie ciała chcesz wzmocnić?

W zależności od tego jakie partie ciała chcesz wzmocnić i na jaką intensywność treningu cardio chcesz postawić, możesz wybrać wioślarz magnetyczny bądź orbitrek. To dwa najpopularniejsze urządzenia do ćwiczeń i tutaj spróbujemy zastanowić się które z urządzeń jest lepsze.

Każde z nich ma swoje zalety i cechy szczególne, a tylko od nas powinni zależeć, które urządzenie wybierzemy. Jeżeli zależy nam na górnych częściach ciała, z pewnością wioślarz do ćwiczeń będzie korzystniejszym wyborem. Jeżeli natomiast chcemy, aby nasze ciało podczas treningu pracowało równomiernie, korzystniej będzie wybrać orbitrek.

Różnica między urządzeniami w budowie

Najważniejsza różnica między orbitrekiem a wioślarzem znajduje się w ich budowie. Wioślarz treningowy to urządzenie poziomie, które zajmuje dość dużo miejsca, a jak już wcześniej wspomnieliśmy głównie można na nim ćwiczyć górne części ciała. Orbitrek jest urządzeniem pionowym, często z funkcją składania, dzięki czemu zajmuje o wiele mniej miejsca i doskonale nadaje się jako domowe urządzenie do ćwiczeń. Wybierając jedno z urządzeń, powinniśmy wziąć pod uwagę wszystkie kwestie, także te związane z ilością miejsca w domu.