Czy wiesz jak ćwiczyć na wioślarzu?

Czy wiesz jak ćwiczyć na wioślarzu?

Wioślarz jak sama nazwa wskazuje jest imitacją pracy wioślarza na łodzi. Tutaj główny nacisk stawiany jest na górne części ciała, czyli ramiona oraz klatkę piersiową i górny odcinek kręgosłupa. Ergometr wioślarski pozwala na wzmocnienie kondycji i doskonałe zbudowanie sylwetki z naciskiem na górne partie ciała. Nogi podczas ćwiczeń także pracują, ale już z mniejszym nasileniem.

Jak ćwiczyć na wioślarzu?

Wybierając do ćwiczeń wioślarze treningowe, warto wiedzieć, że dzięki nim można bardzo dobrze wytrenować sobie ramiona i klatkę piersiową, mimo to tylko prawidłowe wykonywanie ćwiczeń da nam oczekiwane efekty. Nie musimy być wioślarzami czy kajakarzami, aby wioślarz magnetyczny był naszym ulubionym urządzeniem na siłowni.

Dodatkowo możemy nawet taki wioślarz kupić sobie do domu i amatorsko ćwiczyć w zaciszu domowego ogniska. Aby jednak ćwiczenia były skutecznie dobrze wykonywane, należy przede wszystkim dbać o technikę wykonywanych ćwiczeń. Jeżeli nie zastosujemy się do wskazówek producenta i ćwiczenia będziemy wykonywali błędnie, możemy nabawić się kontuzji.

Jak poprawnie ćwiczyć na wioślarzu?

Jeżeli masz wioślarz do ćwiczeń w domu, koniecznie zacznij od zapoznania się z urządzeniem i poprawnego wykonywania wszystkich ćwiczeń. Najważniejszy jest mocny i pewny chwyt, aby móc przyjąć prawidłową pozycję podczas wykonywania treningu cardio. Mając wioślarz treningowy w domu, musimy samodzielnie nauczyć się na nim ćwiczyć, możemy także skorzystać z kilku wizyt w pobliskiej siłowni, gdzie trener personalny pokaże jak korzystać z urządzeń i co zrobić, aby ćwiczenia były bezpieczne i skuteczne. W przypadku wioślarza ważny jest każdy ruch, od uchwytu aż do powrotu do pozycji wyjściowej.