Kosmetyki naturalne – jakie mają zalety?

Kosmetyki naturalne - jakie mają zalety?

Stosowanie kosmetyków naturalnych na bazie ekstraktów z różnych roślin jest dziś światowym trendem. Dlaczego kosmetyki do twarzy, kremy naturalne są tak popularne?

Bezpieczne dla zdrowia

Faktem jest, że dla wielu z nas termin „naturalny” stał się synonimem słowa „bezpieczny”, a ze względu na dużą różnorodność „chemii” w naszym życiu kosmetyki opracowane na bazie związków syntetycznych są podświadomie postrzegane jako szkodliwe dla zdrowia. I jest pewna prawda: według badań środowiskowych, spośród 110 500 chemikaliów stosowanych we współczesnej kosmetologii tylko 11% można uznać za bezpieczne i nietoksyczne. Nostalgia za wszystkim, co „żyje naturalnie” właśnie stała się bardzo lakmusowym testem, który odzwierciedla nasze podejście do takich kosmetyków.

Inne zalety kosmetyków naturalnych

Bezpieczna kompozycja. Podstawą wszystkich kosmetyków są ekstrakty ziołowe. Tylko to, co oferuje natura. Kosmetyki naturalne pozbawione są konserwantów, stabilizatorów i innych syntetycznych dodatków. Kosmetyki naturalne są wytwarzane przy użyciu delikatnych technologii: składniki ziołowe nie zmieniają swoich właściwości i całkowicie zachowują swój aromat i zalety. Wysoka jakość, zapach, przyjemna konsystencja, łatwość użycia – wszystkie te parametry jakości pomogą Ci cieszyć się codziennymi zabiegami kosmetycznymi.

Kosmetyki naturalne są też stosunkowo opłacalne. Mydło lub stały szampon wystarczą na wiele tygodni aktywnego używania. Możliwość użycia w różnych programach kosmetycznych. Możesz kupować kosmetyki i tworzyć aromatyczne skuteczne kompozycje do pielęgnacji ciała i włosów na bazie olejków i soli. Działają delikatnie i zawsze wykazują zadeklarowany wynik: oczyszczanie, odbudowę, nawilżanie i delikatną pielęgnację.