Naturalne produkty myjące

Naturalne produkty myjące

W ciągu ostatnich kilku lat stosowanie produktów naturalnych stało się modnym trendem w odzieży, żywieniu i stylu życia. Ten trend nie oszczędził branży kosmetycznej. Pierwszymi, którzy odkryli zalety naturalnych kosmetyków, były gwiazdy. Stopniowo takie kosmetyki przenikały do półek zwykłych sklepów. Dziś każdy może zakupić i ocenić zalety eko-kosmetyków. Naturalne mechanizmy ochrony roślin i różnorodne właściwości lecznicze nie przestają zadziwiać miłośników naturalnych kosmetyków. Dlatego marki stale prowadzą badania i ulepszają technologie produkcji, aby produkty te były jak najbardziej delikatne i wydajne.

Minimum chemii w produkcie

Kosmetyki naturalne do ciała nie zawierają szkodliwych substancji. W takich kosmetykach minimalna jest zawartość sztucznych składników i substancji zapachowych, dzięki czemu aromaty i konsystencja są przyjemne w użyciu. Na przykład naturalne kosmetyki do kąpieli z ekstraktem z owsa skutecznie oczyszczają włosy, dodają objętości. Ponieważ w ich składzie nie ma aktywnych środków powierzchniowo czynnych (środków powierzchniowo czynnych), prawie się nie pieni, a jednocześnie usuwa sebum i zanieczyszczenia. Jego delikatny aromat odczuwa się na włosach przez długi czas.

Zdrowe dla skóry

Naturalne produkty do ciała nie uczulają skóry. Reaktywna skóra jest podrażniona przez wiele składników różnego pochodzenia. Ważne jest utrzymanie zdrowej bariery ochronnej skóry. Oleje i miękkie składniki roślinne wspierają barierę hydro-lipidową i zapobiegają jej uszkodzeniu. Olejek do ciała z miętą pieprzową i olejem cytrynowym nadaje skórze promienny blask. Ważne jest, aby pamiętać, że możesz mieć indywidualną reakcję alergiczną na składniki naturalnych kosmetyków.