Cel integracji oprogramowania

Cel integracji oprogramowania

W skład infrastruktury informatycznej firmy wchodzi ogromna liczba różnego rodzaju aplikacji biznesowych i kompleksów oprogramowania wspomagających pracę działu księgowości, działu HR, sprzedaży, zarządzania produkcją, magazynu itp.

Wprowadzenie oprogramowania zintegrowanego w firmie

Wszystkie te systemy informacyjne, które nie są ze sobą zintegrowane, wymagają znacznego czasu poświęconego na przesyłanie danych, agregację i analizę informacji w celu podjęcia złożonych decyzji. Niespójność również znacznie komplikuje kontrolę działalności firmy. Ta ścieżka przyczynia się do rozwoju braku elastyczności w infrastrukturze informatycznej firmy.

Firmy muszą szybko uzyskiwać aktualne informacje, a nie wprowadzona integracja IT jest w tym poważną przeszkodą. W efekcie każda kolejna zmiana, którą trzeba wprowadzić, wymaga coraz większych zasobów i jest bardziej bolesna. Integracja systemów IT aplikacji korporacyjnych pozwala na zorganizowanie dobrze skoordynowanej pracy z danymi firmowymi na wszystkich poziomach, aby uniknąć ich utraty i niespójności.

Zalety integracji oprogramowania

To identyfikacja aplikacji, które są źródłem kluczowych danych firmy, a także opracowanie optymalnego modelu wymiany danych między aplikacjami dla konkretnego przypadku. Integracja oprogramowania to automatyzacja wymiany danych na zasadzie architektury zorientowanej na usługi oraz wsparcie dla wydajności wdrożonego rozwiązania integracyjnego. Pozwala na zapewnienie elastyczności systemu informatycznego niezbędnego do prowadzenia działalności, a także obniżyć koszty posiadania systemów i wprowadzania zmian. Integracja ma zapewnić pracownikom wygodę komunikacji w jednej przestrzeni informacyjnej i zwiększyć wydajność pracy.