Jak prawidłowo zabezpieczyć samochód

Jak prawidłowo zabezpieczyć samochód

Choć w ostatnich latach, ilość skradzionych samochodów, znacząco spadła, to nadal zabezpieczenie samochodu jest niezwykle ważne z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa naszego pojazdu.

Blokady na kierownicy i skrzynię biegów

Blokady to najczęstsze zabezpieczenie samochodu jakie jest używane w Polsce. Choć powszechnie kojarzy się z charakterystyczną laską na kierownicy, to w praktyce to zabezpieczenie auta przeszło długą ewolucję. Współcześnie tego typu zabezpieczenie przed kradzieżą, montuję się pod kierownicą. Do zestawu dołączony jest klucz, który zwalnia blokadę. Jeśli ją przekręcimy, kierownica zostaję unieruchomiona w jednym położeniu.

To zabezpieczenie samochodu jest o tyle problematyczne dla potencjalnego złodzieja, że jego zdjęcie zajmuję niezwykle dużo czasu. Inne zabezpieczenie auta na zasadzie blokady jest założenie takowej na skrzynie biegów. Blokada unieruchamia bieg w pozycji wstecznego i złodziej nie jest w stanie poruszać się skradzionym samochodem.

Autoalarm

Inne zabezpieczenie przed kradzieżą to popularny i znany autoalarm. Te, jeśli są dobrze zamontowane, stanowią bardzo skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Ważne jest jednak to, żeby zakładać je w renomowanych stacjach obsługi. W swoim działaniu wykorzystują one dynamicznie generowany kod.

Ten za każdym razem jest inny, więc nie istnieje ryzyko, że złodziej za pomocą specjalistycznych urządzeń przechwyci sygnał. Jeszcze bardziej zaawansowane autoalarmy potrafią przekazać nam sygnały za pomocą SMS, że z naszym pojazdem dzieje się coś złego.