Jaki fotelik do przewożenia dziecka?

Jaki fotelik do przewożenia dziecka?

Osoby, które wybierają się w samochodową podróż z dzieckiem muszą pamiętać, że prawo drogowe dopuszcza możliwość przewożenia dziecka tylko w specjalnym foteliku. Foteliki samochodowe dla dzieci to obowiązkowe wyposażenie samochodu wszystkich rodziców. Pierwsze foteliki samochodowe dla dzieci zmotoryzowani rodzice kupują po narodzinach dziecka. 

Jak fotelik wybrać?

Foteliki samochodowe dla dzieci należy dobierać biorąc pod uwagę: wzrost, wagę, wiek dziecka. Pierwsze foteliki dla dzieci przypominają wyglądem nosidełko. To foteliki dla dzieci, które rodzice mogą zakupić oddzielnie lub w wersji 3 w 1. Pierwsze foteliki dla dzieci zaliczane są do fotelików grupy 0/0+. Są to więc foteliki dla noworodków oraz foteliki dla niemowląt. Foteliki dla niemowląt powinny być montowane tyłem do kierunku jazdy. Foteliki dla niemowląt mają dodatkowe zabezpieczenie; jest nim pałąk, który służy do noszenia nosidełka. Do tej kategorii należą foteliki samochodowe RWF. Foteliki samochodowe RWF to wszystkie foteliki przeznaczone dla noworodków i niemowląt. Foteliki samochodowe RWF uważane są za najbardziej bezpieczne. 

Sposób mocowania fotelika

Foteliki dziecięce do samochodu najlepiej jest montować na tylej kanapie samochodu. Foteliki dziecięce do samochodu na tylnej kanapie montuje się pod warunkiem, że auto wyposażone jest w mocowanie Isofix. W innym przypadku optymalne miejsce, w którym montuje się foteliki dziecięce do samochodu to miejsce za pasażerem. Więcej na ten temat można przeczytać w naszym innym artykule.