Jakimi metodami można usunąć kamienie nerkowe?

Jakimi metodami można usunąć kamienie nerkowe?

Klasyczna operacja chirurgiczna jest coraz rzadziej proponowana pacjentom, którzy muszą mieć usunięte kamienie nerkowe. Najczęściej kamienie usuwa się metodami znacznie mniej inwazyjnymi. Metodą stosowaną naprawdę bardzo często jest ESWL; w trakcie tego zabiegu wykorzystywane są ultradźwięki, które rozbijają kamienie. Alternatywną metodą jest RIRS. To metoda, która stosowana jest coraz częściej – usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu metodą RIRS także jest możliwe.

Co warto o niej wiedzieć?

Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu metodą RIRS proponuje jedna z prywatnych lecznic. Na usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu tą techniką naprawdę warto się zdecydować, gdyż jest to metoda wyjątkowo bezpieczna; w jej przypadku ryzyko powikłań jest bardzo małe. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego techniką RIRS? Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym, nie jest bolesna. Do nerki uśpionego pacjenta zostaje wprowadzony giętki endoskop, na jego końcu znajduje się miniaturowej wielkości kamera. Endoskop służy lekarzowi do wprowadzenia lasera holmowego, którym zostanie rozkruszony kamień. Mamy nadzieję, że te wyjaśnienia na czym polega usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS przynajmniej trochę uspokoją emocje osób czekających na taki zabieg.

Korzyści z zabiegu

Nieinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu nie wiąże się z nacinaniem skóry i nerki. Nieinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu to bardzo krótka hospitalizacja. Nieinwazyjne usuwanie kamienie nerkowego w Poznaniu to także temat naszego innego artykułu.