Nowoczesne sposoby usuwania kamieni nerkowych

Nowoczesne sposoby usuwania kamieni nerkowych

Kamienie w nerkach powstają w wyniku krystalizowania się minerałów i ich soli, które znajdują się w moczu. Czasem kamień z nerki przemieszcza się do moczowodów lub pęcherza wywołując przy tym bardzo silne bóle. Skuteczną metodą leczenia jest tylko jego usunięcie. Lekarze mają dzisiaj do zaproponowania nie tylko klasyczną operację, coraz częściej kamienie usuwane są metodami małoiwazyjnymi; usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu nowoczesną, wyjątkowo mało inwazyjną metodą RIRS ma w ofercie jedna z prywatnych klinik.

Dlaczego właśnie ta metoda?

Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu przynosi ogromne korzyści pacjentom. Usuwanie kamieni nerkowych w Poznaniu jedną z najbardziej nowoczesnych metod oznacza bardzo krótki pobyt w szpitalu. Małoinwazyjne usuwanie kamienia nerkowego w Poznaniu to szybszy powrót do normalnej aktywności niż w przypadku tradycyjnej operacji. Na czym polega usuwanie kamienia nerkowego metodą RIRS? Do nerki lekarz, który przeprowadza operację wprowadza najpierw zakończony miniaturową kamerą giętki endoskop, a następnie laser holmowy. Małoinwazyjne usuwanie kamienia w Poznaniu jest zabiegiem bezbolesnym wykonywanym w znieczuleniu ogólnym – narkozie.

Metoda RIRS: co jeszcze warto wiedzieć?

Najczęściej zadawane pytanie przez osoby, które czeka usunięcie kamienia nerkowego odnosi się do tego na czym polega usuwanie kamienia nerkowego. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł przynajmniej częściowo wyjaśnić na czym polega usuwanie kamienia nerkowego. Więcej przydatnych informacji można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.