Mieszkanie od dewelopera – podstawowe zalety

Mieszkanie od dewelopera - podstawowe zalety

Każda osoba rozważająca zakup mieszkania zastanawia się co będzie lepsze – mieszkanie od dewelopera czy też z rynku wtórnego. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Jednak to właśnie nowe mieszkania od dewelopera wydają się być bardziej popularne. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż takie rozwiązanie charakteryzuje się wieloma zaletami.

Mieszkanie dostosowane do potrzeb

Zakup mieszkania od dewelopera pozwala wybrać takie, które będzie dostosowane do indywidualnych potrzeb jego nabywcy. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na lokalizację, którą można wybrać w zależności od preferencji. Zdecydowana większość deweloperów posiada mieszkania na sprzedaż w co najmniej kilku dzielnicach – i to zarówno nowe mieszkania Poznań Centrum, jak i na jego obrzeżach.

Tak zróżnicowana oferta pozwala wybrać miejsce, w którym chciałoby się zamieszkać. A to nie wszystko. Mieszkania w Poznaniu oferowane przed dewelopera są w różnym metrażu czy z różnym rozkładem pomieszczeń. W takiej sytuacji to nabywca wybiera rodzaj i wielkość mieszkania, które zamierza zakupić. 

Urządzanie mieszkania od podstaw

Zakup nowego mieszkania od dewelopera umożliwia jego wykończenie i urządzenie od podstaw. Deweloperzy oddają lokale w stanie surowym, co sprawia, iż można je zagospodarować w niemal dowolny sposób. A dzięki temu można stworzyć swój całkowicie prywatny azyl. Z drugiej strony – wielu deweloperów oferuje tak zwane mieszkania pod klucz, czyli takie, które są już urządzone i umeblowane.

Jakie są jeszcze zalety zakupu mieszkania od dewelopera? Nowoczesne i funkcjonalne budynki, gwarancja na dany lokal, brak podatku od nieruchomości i większa wartość mieszkania – to tylko niektóre z nich. Dlatego też decydując się na zakup mieszkania warto zdecydować się na te z rynku pierwotnego.