O dokumentacji cen transferowych

O dokumentacji cen transferowych

Ceny transferowe stosowane są w przypadku transakcji dokonywanych między podmiotami powiązanymi. Stosuje się je również dokonując transakcji z przedsiębiorstwem mającym siedzibę w raju podatkowym. To właśnie różni ceny transferowe od cen rynkowych. Kolejna różnica to obowiązek prowadzenia dokumentacji cen transferowych.

Kto może przygotować tę dokumentację?

Dokumentacja cen transferowych jest dla wielu przedsiębiorców bardzo przykrym i trudnym obowiązkiem. Dokumentacja cen transferowych musi zostać przygotowana prawidłowo i w terminie.

Wiedza z zakresu podatków, które przydaje się do tego, aby dokumentacja cen transferowych została przygotowana poprawnie, musi być już naprawdę bardzo szeroka. Wielu przedsiębiorców, na których spoczywa obowiązek przygotowania takiej dokumentacji woli jej przygotowanie powierzyć specjalistom od cen transferowych. Znalezienie biura rachunkowego, które taką dokumentację przygotuje nie jest dzisiaj trudne.

Aby spać spokojnie

Powierzając przygotowanie dokumentacji cen transferowych profesjonalnej firmie, przedsiębiorcy mogą spać spokojnie. Zostanie ona przygotowana zgodnie z przepisami podatkowymi, które aktualnie obowiązują. Biuro zatrudnia różnych specjalistów. Zajmuje się nie tylko przygotowaniem dokumentacji cen transferowych, ale świadczy również doradztwo prawne i doradztwo podatkowe. Dzięki tak szerokiemu zakresowi usług, przedsiębiorcy mogą liczyć na wszechstronną i bardzo fachową pomoc. Jest też sposób na to, aby uniknąć sankcji karno-skarbowych.