Jaki materac dla dziecka do łóżeczka?

jaki materac dla dziecka do łóżeczka

Wielu rodziców podchodzi dość lekceważąco do kwestii wyboru materacu do dziecięcego łóżeczka. Tymczasem okazuje się, że nieodpowiedni materac może powodować powstawanie poważnych wad postawy. W efekcie pociecha będzie wymagała specjalistycznych oddziaływań. Do tego mogą dojść także problemy ze snem wówczas, gdy materac jest nie tylko niezdrowy, ale również niewygodny.

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka: twardość

Wybierając materac dla maluszka, należy pamiętać, że nie może on być zbyt twardy, ani zbyt miękkie. Odpowiedni materac dla dziecka jest sprężysty, nie traci swojego kształtu, a jednocześnie gwarantuje solidne podparcie dla kręgosłupa.

Czy używany może być?

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka? Najlepiej nieużywany. Specjaliści zgodnie twierdzą, że używanych materaców dla dzieci należy się wystrzegać. Nawet najlepszy materac może z czasem się odkształcać. Układanie malucha do snu na materacu, który powygniatał się pod ciężarem ciała innego dziecka nie jest najlepszym wyborem. Pociecha może na takim materacu źle spać – będzie jej po prostu niewygodnie. Dodatkowo taki materac może powodować wady postawy.

Jaki materac dla dziecka do łóżeczka: wypełnienie

Również ma ogromne znaczenie. To wypełnienie sprawia, że materac nie odkształca się tak szybko. Jeśli wybierzemy model z odpowiednim wypełnieniem, możemy być pewni, że zapewnimy dziecku zdrowy, spokojny sen.

Odpowiedni materac dla dziecka do łóżeczka ma ogromne znaczenie. Dzięki niemu nasze dziecko będzie nie tylko wyspane, ale również zdrowe i nie będzie w przyszłości borykać się z wadami postawy.